Brez mes, rib in jajc

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 25. okt 2004 11:00 | ogledi: 3.098 | odgovori: 6

Kmalu prideta na večerjo prijatelj in njegova nova punca za katero se je izkazalo, da poleg mesa, rib in jajc ne je še paradižnika.

Kaj mi svetujete, da naredim za večerjo?

Hvala!

Darja

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

25. okt 2004 11:53

Lahko ponudiš razne testenine, npr. z gobicami, tartufi ali bučkami, ali pečeno zelenjavo v pečici z gorgonzolino omako, slane štrukje (brez jajc, seveda) zelenjavne tortilje s koruzo in fižolom, čips in guacamole, razne solate... Aja, pa kostanj lahko spečeš Za sladico pa sadje s čokoladnim fondujem... če ga imaš. Veliko zabave! Janja

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

25. okt 2004 12:11

Super ste! Sem pa tudi razmišljala o različni polnjeni zelenjavi, na primer bučke, melancani, gobice pa paprike polnjene s feto in skuto... Zraven pa na primer zelenjavna musaka in solata pa je! Samo za sladico pa res ne vem. Mogoče bi naredila nekašen čokoladni mousse, ampak brez jajc. Tista varianta, da skuhaš čokolado v smetani in potem stepeš. Pravkar se mi je posvetilo! Lahko bi nardila tris: en mousse iz bele čokolade, en iz mlečne in en iz 70%. Tale ta zadnja ideja se mi zdi prav imenitna, kaj pravite!?

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

25. okt 2004 12:17

Dobra ideja... jaz ga še nisem delala iz bele čokolade, a se enako obnese? Sicer bi pa jaz vseeno ponudila še kakšno sadje, ker sam mousse zna biti težek... No, pa uživajte!

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

25. okt 2004 12:56

Za sladico lahko postrežete tudi jabolčni zavitek. Alenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti